موسسه حرف آخر

آموزش کنکور با انیمیشن و تصویرسازی

موسسه حرف آخر

آموزش کنکور با انیمیشن و تصویرسازی

۲ مطلب در آذر ۱۳۹۸ ثبت شده است

همه کنکوری ها دوست دارند وقتی سراغ منبعی رفتند و تهیه اش کردند آن منبع از همه لحاظ بهترین باشد با آن به راحتی مطالب مربوط به کنکور را یاد بگیرند از همه مهمتر آنقدر منبع و اطلاعات مربوط به آن نزدیک به کنکور باشد تا آن ها با خیال راحت سر جلسه کنکور حاضر بشوند و به درصد بالایی از آن درس دست پیدا کنند. اما در این میان داوطلبان چقدر از منابع خود استفاده می کنند و آیا آن منبع می تواند دارای اینگونه تطابق و شباهتی باشد؟ ادبیات درسی است که تنها ۵ درصد از افراد در آن توانسته اند به درصد بالای ۵۰ برسند، پس مطالعه منابع بسیار کم صورت می گیرد. اما من قصد دارم در این مقاله در مورد تطابق ادبیات حرف آخر با کنکور ۹۸ صحبت کنم. ۵ دقیقه وقت بگذارید و با منبعی که دارای تطابق بالایی می باشد آشنا شوید.

تطابق به چه معناست و چه کمکی می تواند به داوطلب کند؟

همانطور که در مقاله قبلی خود در مورد تطابق ۱۰۰ درصدی دین و زندگی حرف آخر با کنکور ۹۸ توضیح داده ام تطابق به این معناست که یعنی داشتن شباهت های زیاد بین دو سوال یا دو مطلب به طوری که با دیدن یکی از آن ها به یاد دیگری بیفتید. تطابق به این معناست که استادی یک یا چندین سوال را مطرح کند و بگوید ممکن است شبیه به این سوال در کنکور بیاید و در نهایت مشابه آن در صورت سوال کنکور دیده شود و یا کاملا عین همان سوال را در کنکور ببینید.

اگر در این میان با این منبع پیش رفته باشید خود را به رتبه برتر شدن نزدیک کرده اید چرا که بسیاری از مطالب را می دانید و با مشابه آن به خوبی آشنا شده اید پس درصد بالای خود در آن درس را قطی کرده اید. هرچه تطابق بیشتر، موفقیت دانش آموزی که از آن منبع استفاده کرده بیشتر می شود.

معرفی ادبیات حرف آخر

ادبیات با وجود مطالب به خصوص اش مثل زبان فارسی یا قرابت معنایی اصولا زیاد مورد توجه قرار نمیگیرد چون که آنقدر رسیدن به درصد بالا در این درس برای بسیاری از افراد سنگین به نظر می رسد که از خیرش می گذرند. اما وقتی بدانید که می توانید این مباحث را به راحتی و با سرعت اموزش ببینید و به درصد تبدیل کنید با علاقه بیشتری پیگیر این مباحث خواهید بود. اما چطور ممکن است که بتوان با سرعت به جواب های سوالات مربوط به مباحث سخت ادبیات دست پیدا کرد؟

کلیک کنید و بخوانید!  بهترین آموزش تصویری کنکور با استفاده از انیمیشن و الگو توسط موسسه حرف آخر

وقتی منبع شما خوب باشد می تواند شما را به بهترین نتیجه برساند. ادبیات حرف آخر یکی از منابعی است که معجزه ای برای بالا آوردن درصد ادبیات کنکور محسوب می شود هم چنین این محصول جامع و کامل می باشد یعنی با استفاده این پکیج دیگر نیازی به منابع دیگر برای تکمیل خواندن یا بهتر متوجه شدن مطالب نخواهید داشت.

ویژگی های تدریس ادبیات استاد منتظری

تدریس ادبیات به صورت انیمیشن و الگوسازی می باشد و شما به جای ساعت ها وقت گذاشتن و متوجه نشدن مطالب در برخی موارد، می توانید فقط و فقط با صرف ۴۰ ساعت تمامی مباحث ادبیات را یاد بگیرید در صورتی که هرگز آن ها را فراموش نخواهید کرد چون که مطالب به نیمکره راست شما یا همان حافظه تصویری تان منتقل خواهد شد.

استاد منتظری با استفاده از لهجه های خاص و گویش های فوق العاده بامزه یادگیری رابرای شما آسان ساخته و علاقه شما به این درس را بیشتر می کند.

مطابقت ادبیات با کنکور 98

یک آمار جالب و شنیدنی از درس ادبیات در کنکور ۹۸

دوستان تنها درصد افرادی که توانسته اند در سال ۹۸ به درصد بالای ۷۰ دست پیدا کنند فقط ۲ درصد بوده است این یعنی اینکه تعداد افراد کمی برای این درس تلاش می کنند این در حالی است که درصد افرادی که منفی زده اند ۳۰ درصد می باشد!! ادبیات را جدی بگیرید تا رسیدن به هدفتان حتمی باشد.

تطابق بینظیر ادبیات حرف آخر با کنکور ۹۸

ادبیات از جمله دروسی است که با بیشترین ضریب در عمومی ها با اهمیت ترین شان محسوب می شود پس هرچه در آن بهتر مطالعه کرده و از منبعی خوب استفاده کنید موفقیت شما در این درس حتمی است. موسسه حرف آخر در کنکور ۹۸ دارای تطابق های بسیاری بود که بنده قصد دارم در مورد تطابق ادبیات صحبت کنم.

اما بریم سراغ تطابق های باورنکردنی و بینظیر ادبیات حرف آخر با کنکور ۹۸، اتفاق خوبی که سبب شده خیلی از افراد به ادبیات امیدوار شده و با استاد منتظری پیش بروندو خود را به درصد بالا در این درس برسانند.

سوال ۶ کنکور ۹۸:

مطابقت ادبیات

سوال ۲ کنکور ۹۸:

تطابق 100 درصدی

سوال ۷ کنکور ۹۸:

تطابق بینظیر ادبیات

سوال ۲۵ کنکور ۹۸:

تطابق ادبیات

سوال ۲۴ کنکور ۹۸:

تطابق درس ادبیات

سوال ۲۲ کنکور ۹۸:

مطابقت ادبیات

سوال ۱۹ کنکور ۹۸:

مطابقت 100 درصدی

سوال ۱۷ کنکور ۹۸:

تطابق بینظیر

نمونه های بسیار دیگری نیز وجود داشتند که به دلیل محدود بودن فضا فقط به اشاره چند نمونه از آن بسنده کردم. دوستان ادبیات را سخت نگیرید می توانید با کمی دقت و سرعت عمل درصدهای بیشتری را از آن خود کنید به خصوص که این درس دارای ضریب ۴ نیز می باشد و هر تست آن با دو تست درس های عربی یا زبان برابری می کند. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد تطابق بینظیر ادبیات حرف آخر با کنکور ۹۸ داشتید می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید: ۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱-۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

منبع: حرف آخر

 • حرف آخر منتظری

سلام دوستان خوبم وقت همگی بخیر؛ امیدوارم که تو ایده آل ترین شرایطتون به سر ببرید؛ امروز در خدمت شما هستیم تا مقاله ی دوستم خوبم رضا عباسی فر دانشجوی دندانپزشکی در رابطه با رتبه لازم برای پزشکی ، میانگین درصد های لازم برای پزشکی و چند کارنامه را بررسی کنیم تا بتوانیم به سادگی به شما نشان دهیم درصد و رتبه لازم برای پزشکی چه قدر باید باشد؛ به سراغ اصل مطلب برویم… در اخر هم تمامی نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما به اشتراک بزارید

رشته پزشکی یکی از رشته های تاپ و پرطرفدار تجربی است و خیلی ها رشته تجربی را با پزشکی می شناسند. اما این رشته نیز مانند رشته های دندانپزشکی و داروسازی با وجود خواهان زیاد دارای سهمیه کمی است و تعداد اندکی از داوطلبان تجربی می توانند در رشته پزشکی تحصیل کنند.

البته ظرفیت پزشکی نسبت به ۲ رشته دندانپزشکی و داروسازی بیشتر است. در سال ۹۷ تعداد شرکت کننده های کنکور تجربی ۶۴۲۲۲۸ نفر و مجموع کل ظرفیت رشته پزشکی کشور ( روزانه ، پردیس و تعهدی ) ۵۳۳۱ نفر بود ، به عبارتی تقریباً فقط ۸/۰ درصد از داوطلبان تجربی توانسته اند در این رشته قبول شوند که این آمار و ارقام حاکی از پایین بودن ظرفیت پذیرش پزشکی می باشد.

این که حداقل  درصد و رتبه لازم برای پزشکی چه‌قدر است از سوال های تکراری داوطلبان می باشد. که در این مقاله می خواهیم حداقل درصد های لازم هر درس برای قبولی و رتبه لازم برای پزشکی را بررسی کنیم. بنده رضا عباسی فر دانشجوی دندانپزشکی شما را تا پایان این مقاله همراهی خواهم کرد و امیدوارم که با خواندن این مقاله بسیاری از سوالاتتان در این زمینه حل شود.

 • مقایسه سال ۹۷ و ۹۶ از نظر تعداد شرکت کننده های تجربی و ظرفیت پزشکی:

سال کنکور ۹۶ ۹۷
تعداد کل شرکت کننده ۹۲۹۷۹۱ ۱۰۱۱۳۸۴
تعداد داوطلب رشته تجربی ۵۸۰۳۰۱ ۶۴۲۲۲۸
درصد داوطلبان تجربی نسبت به کل شرکت کننده ها ۶۲/۴۱ درصد ۶۳/۵ درصد

 

 

 

 • ظرفیت های پزشکی در سال ۹۶ و ۹۷: (در این جدول ظرفیت دانشگاه آزاد قید نشده است)

سال ۹۶ ۹۷
روزانه ۳۴۹۸ ۳۵۶۴
پردیس ۱۲۱۰ ۱۱۹۶
تعهدی ۶۱۰ ۵۶۸
مجموع ۵۳۱۸ ۵۳۳۱
درصد از کل داوطلبان تجربی ۰/۹ درصد از کل داوطلبان تجربی ۰/۸ درصد از کل داوطلبان تجربی

 

با توجه به این آمارو ارقام رشته پزشکی برخلاف ۲ رشته داروسازی و دندانپزشکی کمی افزایش ظرفیت داشته است و تقریباً نزدیک به ۴ هزار نفر بیشتر نسبت به داروسازی و دندانپزشکی پذیرش دارد ولی در کل ظرفیت خیلی پایینی برای جذب دانشجو بین داوطلبان تجربی دارد. و طبق یک آمار در سال ۹۷ مجموع ظرفیت رشته پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی کشور ( روزانه ، پردیس و تعهدی ) ۷۷۱۸ نفر می باشد.که البته با اضافه شدن ظرفیت دانشگاه آزاد بیشتر از این مقدارهم خواهد بود.

 • جریان رتبه و سهمیه ها و رتبه لازم برای پزشکی:

 • قبل از این که رتبه ها و کارنامه های قبول شدگان در رشته پزشکی را بررسی کنیم توضیح مختصری از رتبه و چگونگی سهمیه ها می دهم تا در بررسی داده ها دچار مشکل نشوید.

هر داوطلب در کنکور دارای ۲ نوع رتبه است یکی رتبه کشوری و دیگری رتبه در سهمیه. این سهمیه ها هم شامل مناطق ۱ و ۲و ۳ و سهمیه ایثارگران است. از میان این ۲ رتبه، رتبه در سهمیه برای داوطلب مهم است ، زیرا داوطلبان با رتبه کشوری مقایسه نمی شوند و رقابت بین آنها فقط در سهمیه مربوطه است یعنی اگر کسی جز سهمیه منطقه ۱ باشد در میان داوطلبان منطقه ۱ رقابت می کند و رقابتی با داوطلبان سایر مناطق ندارد.

از بین سهمیه ها ۳۰ درصد مربوط به ایثارگران و ۷۰ درصد مربوط به سهمیه مناطق می باشد و این ۷۰ درصد متناسب با تعداد شرکت کننده ها و کیفیت آموزشی بین مناطق تقسیم می شود.

برای تعیین سهمیه مناطق ، ۳ سال آخر تحصیل را در نظر می گیرند و اگر داوطلبی در مناطق مختلف تحصیل کند منطقه مرفه تر را به عنوان سهمیه در نظر می گیرند.

با کلیت سهمیه ها و رتبه در سهمیه آشنا شدید حال به بررسی رتبه های قبول شدگان در رشته پزشکی می پردازیم.

 • رتبه و کارنامه آخرین فرد قبول شده کنکور ۹۷ در هر ۳ منطقه ۱ و ۲و ۳ در رشته پزشکی:( رتبه لازم برای پزشکی )

سهمیه مناطق رتبه در سهمیه آخرین فرد قبول شده در دانشگاه سراسری رتبه کشوری دانشگاه قبول شده شهر داوطلب
۱ ۱۴۴۰ ۴۵۶۵ علوم پزشکی زابل اصفهان
۲ ۲۴۲۵ ۴۹۱۱ علوم پزشکی جیرفت کرمان
۳ ۱۳۰۷ ۶۴۹۸ علوم پزشکی قم پاکدشت

 

☆در این جدول رتبه ی آخرین فرد قبول شده در دانشگاه سراسری رشته پزشکی بررسی شده است. در پایین،کارنامه این ۳ داوطلب گذاشته شده است.

لازم به ذکراست که درصد ها تقریبی بوده و گرد شده است. به عنوان مثال، درصدهای بین ۳۵-۴۵ ، ۴۰% نوشته شده است.

 • ( رتبه لازم برای پزشکی ) ۳ کارنامه داوطلبان:

کارنامه آخرین فرد قبول شده منطقه ۱دررشته پزشکی روزانه:

سال تحصیلی: ۱۳۹۷ رشته: پزشکی
رتبه در سهمیه منطقه ۱: ۱۴۴۰ دانشگاه: روزانه زابل
نام درس درصد
ادبیات فارسی ۶۰
عربی ۹۰
معارف ۶۰
زبان ۳۰
زمین شناسی ۱۰
ریاضیات ۵۰
زیست شناسی ۸۰
فیزیک ۶۰
شیمی ۴۰

 

کارنامه آخرین فرد قبول شده منطقه ۲در رشته پزشکی روزانه:

سال تحصیلی: ۱۳۹۷ رشته: پزشکی
رتبه در سهمیه منطقه ۲: ۲۴۲۵ دانشگاه: روزانه جیرفت
نام درس درصد
ادبیات فارسی ۷۰
عربی ۸۰
معارف ۸۰
زبان ۹۰
زمین شناسی ۱۰
ریاضیات ۵۰
زیست شناسی ۶۰
فیزیک ۴۰
شیمی ۶۰

 

کارنامه آخرین فرد قبول شده منطقه۳ دررشته پزشکی روزانه:

سال تحصیلی: ۱۳۹۷ رشته: پزشکی
رتبه در سهمیه منطقه ۳: ۱۳۰۷ دانشگاه: روزانه قم
نام درس درصد
ادبیات فارسی ۵۰
عربی ۸۰
معارف ۶۰
زبان ۱۰
زمین شناسی ۱۰
ریاضیات ۶۰
زیست شناسی ۸۰
فیزیک ۳۰
شیمی ۵۰

 

بررسی تقریبی میانگین درصدهای آخرین افراد قبول شده در ۳ منطقه :

میانگین درصد ادبیات:     ۶۰%                 میانگین درصد زمین شناسی:     ۱۰%

میانگین درصد عربی:     ۸۳%                 میانگین درصد ریاضی:     ۵۳%

میانگین درصد دینی:     ۶۶%                  میانگین درصد زیست:     ۷۳%

میانگین درصد زبان انگلیسی:     ۴۳%       میانگین درصد فیزیک:     ۴۳%

 

میانگین درصد شیمی:     ۵۰%

و میانگین درصد کل دروس این ۳ داوطلب تقریباً ۶۰ درصد می باشد. البته از دخالت درصد زمین شناسی صرف نظر شده است.

 • حداقل درصد لازم برای قبولی در پزشکی ( رتبه لازم برای پزشکی )

☆درصد داوطلب یک نمره خام است و نمی شود فقط با درصد رتبه ی داوطلب را درس زد چرا که ارزش درصد فقط با مقایسه با درصد دیگران مشخص می شود و حداقل درصد لازم برای قبولی در یک رشته می تواند سال به سال تغییر کند و بستگی به نحوه ی پاسخگویی داوطلبان دارد.

☆نکته دیگر این که هیچ موقع تنها با درصد یک درس نمی توان گفت که کسی پزشکی یا رشته های دیگر قبول می شود یا نه. چون باید کل نمره و درصد های سایر دروس داوطلب را بررسی کرد چه بسا داوطلبی که یک درس را ۱۰۰ درصد پاسخ داده است ولی به دلیل پاسخ گویی نسبت به بقیه دروس رتبه ی ۴ رقمی یا بیشتر آورده است.

پس به همین علت ما میانگین درصد های داوطلبانی را که در کنکور ۹۷ رتبه زیر ۱۰۰۰ کشوری را کسب کرده اند و قبولی آن ها در پزشکی ۱۰۰ درصد است را بررسی می کنم. پس شما هم اگر می خواهید از قبولی تان در رشته پزشکی مطمئن شوید و کارتان به اما و اگر نکشد حتماً به این میانگین درصدها توجه کنید.

میانگین درصد لازم از دروس عمومی برای قبولی در پزشکی : ( رتبه لازم برای پزشکی )

ادبیات: در میان داوطلبان با رتبه زیر ۱۰۰۰ کشوری کسی ادبیات را زیر ۳۰ درصد نزده است. و کمترین درصد ۳۰/۷ بوده است و ۲ نفر به درصد ۱۰۰ رسیده اند و در کل میانگین درصد ادبیات بین این داوطلبان ۷۳/۸ درصد بوده است.

اگر دقت کنید این آمار میانگین هستند و حتی در بین رتبه های زیر ۱۰۰۰ کشوری که قبولیشان تضمینی است درصد های پایین مثل ۳۰- ۴۰ درصد هم وجود دارد ولی اگر درصدی نزدیک به میانگین زیر ۱۰۰۰ بزنید احتمال قبولیتان خیلی بیشتر است البته ناگفته نماند کسی که در درسی درصد ضعیف کسب می کند باید برای جبران آن در دروس دیگر درصدهای بالا بزند.

عربی: در میان داوطلبان با رتبه زیر ۱۰۰۰ کمترین درصد عربی ۳۲ درصد بوده و ۱۳۱ نفر به درصد ۱۰۰ رسیده اند میانگین کل این درس داوطلبان ۸۹/۲ درصد است.

دین و زندگی: در میان داوطلبان با رتبه ی زیر ۱۰۰۰ کمترین درصد دین و زندگی ۳۲ درصد است و فقط ۱ نفر آنرا ۱۰۰ زده و میانگین درصد این داوطلبان ۷۱/۷ درصد است.

زبان انگلیسی: در میان داوطلبان با رتبه ی زیر ۱۰۰۰ کشوری کمترین درصد ۱۷/۴ درصد است و ۷۴ نفر به درصد ۱۰۰ رسیده اند. و میانگین درصد این داوطلبان ۷۶/۳ درصد است.

میانگین درصد لازم از دروس اختصاصی برای قبولی در پزشکی : ( رتبه لازم برای پزشکی )

زمین شناسی: به دلیل کم اهمیت بودن این درس در پذیرش رشته های پرطرفدار و حتی عدم تاثیر در قبولی دندانپزشکی و پزشکی درصد داوطلبان خیلی کم است. در میان داوطلبان با رتبه ی زیر ۱۰۰۰ کشوری ، کمترین درصد ۶/۶- است که تعداد این افراد ۶۵۸ نفر بودند و کسی ۱۰۰ نزده است و بیشترین درصد ۷۸/۷ درصد است و میانگین کل فقط ۷ درصد است.

ریاضی: در میان داوطلبان با رتبه ی زیر ۱۰۰۰ کشوری کمترین درصد ۲۶/۷ درصد است و ۳ نفر به درصد ۱۰۰ رسیده ان و میانگین کل این گروه از داوطلبان ۷۴/۱ درصد است.

زیست شناسی: در میان این داوطلبان کمترین درصد ۳۵/۴ درصد است و کسی موفق به کسب درصد ۱۰۰ نشده است و بیشترین درصد ۹۸ بوده است و میانگین کل ۷۷/۷ درصد است.

فیزیک: در میان این گروه از داوطلبان که رتبه زیر ۱۰۰۰ کشوری کسب کرده اند کمترین درصد ۳۱/۲ درصد است و ۲۴ نفر به درصد ۱۰۰ رسیده اند و میانگین کل این گروه ۷۷/۶ درصد است.

شیمی: در میان این گروه کمترین درصد ۳۱/۴ است و کمی به درصد ۱۰۰ نرسیده است و بالاترین درصد ۹۲/۲ درصد بوده است و میانگین کل این داوطلبان در این درس ۶۸/۲ درصد می باشد.

 • آیا با میانگین درصد ۵۰ دروس می توان پزشکی قبول شد؟

با تغییر کنکورهای سال های اخیر و افزایش میانگین درصدها ، روال کار کمی تغییر کرده است با بررسی کارنامه های سال های اخیر به خصوص سال ۹۷ می توانیم به این نتیجه برسیم که قبولی با میانگین ۵۰ درصد دروس در رشته داروسازی سراسری احتمالی خیلی ضعیف یا شاید غیرممکن را دارد.البته ممکن است احتمال قبولی در دانشگاه های پردیس ویا تعهد وزارت بهداشت را داشته باشند.

همچنین در این مورد داوطلبانی را در نظر می گیریم که فقط از سهمیه مناطق برخوردارند و دارای سهمیه ایثارگران نمی باشند .

☆میانگین درصدهای دروس داوطلبان زیر ۱۰۰۰ کشوری تقریباً ۷۶ درصد است.

☆میانگین درصدهای آخرین فرد قبول شده در دانشگاه سراسری رشته پزشکی درمنطقه ۱، تقریباً ۶۰ درصد ، در منطقه ۲ ، تقریباً ۶۵ درصد و در منطقه ۳ تقریباً ۵۵ درصد است. این آمار و ارقام شاهد و گویای همه چیز است که برای قبولی در پزشکی سراسری به میانگین درصد بالای ۵۰ نیاز دارید.

بررسی چند کارنامه داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد: ( رتبه لازم برای پزشکی )

سهمیه ایثارگران ۳۰ درصد از کل سهمیه را در بر می گیرد و به دلیل تعداد شرکت کننده کم نسبت به سهمیه ، افراد با تراز و درصد های کم هم می توانند در پزشکی قبول شوند پس تمامی مطالب بررسی شده حسابشان با ایثارگران (۲۵ درصد) جداست.

نمونه کارنامه ایثارگران:

سال تحصیلی: ۱۳۹۷ رشته: شهید بهشتی تهران-پزشکی – دکتری
شهر داوطلب: تهران سهمیه قبولی: ایثارگر (۲۵ درصد ظرفیت)
رتبه در سهمیه: ۱۳۱ رتبه کشوری: ۱۲۱۶۸
تراز : ۹۲۲۵  
نام درس درصد
ادبیات فارسی ۷۸
عربی ۶۲
معارف ۷۱
زبان ۵۹
زمین شناسی ۱۲
ریاضیات ۴۴
زیست شناسی ۴۹
فیزیک ۴۵
شیمی ۳۸

 

سال تحصیلی: ۱۳۹۷ رشته: علوم پزشکی تبریز-پزشکی – دکتری
شهر داوطلب: تبریز سهمیه قبولی: ایثارگر (۲۵ درصد ظرفیت)
رتبه در سهمیه: ۶۱۸ رتبه کشوری: ۴۶۲۶۰
تراز : ۷۹۱۳  
نام درس درصد
ادبیات فارسی ۳۴
عربی ۵۱
معارف ۵۸
زبان ۱۹
زمین شناسی ۰
ریاضیات ۲۴
زیست شناسی ۴۶
فیزیک ۲۲
شیمی ۲۹

 

سخن پایانی: امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع بوده باشد و تمامی سوالاتتان در این زمینه حل شده باشد.

 

 • Reza__dentist@

دوستان خوبم امیدوارم به پاسخی که دنبالش بودید رسیده باشید ؛ برای دریفات مشاوره و اطلاعات بیشتر از طریق ۲۱۶۶۵۷-۶۱۸۲ با ما در ارتباط باشید.

 

منبع: حرف آخر

 • حرف آخر منتظری