موسسه حرف آخر

آموزش کنکور با انیمیشن و تصویرسازی

موسسه حرف آخر

آموزش کنکور با انیمیشن و تصویرسازی

رشته دندانپزشکی مانند رشته پزشکی به رشته دکترای عمومی گروه آزمایشی 1 تعلق دارد. به همین ترتیب ، بعد از پزشکی ، دندانپزشکی یکی از رشته های محبوب متقاضیان و داوطلبان کنکور است. به دلیل هر نوع عفونت در حفره دهان ، به ویژه عفونت های ناشی از دندان ، لثه و بیماری های عفونی که بین دندان ها و لثه ها رخ می دهد ، ممکن است وارد جریان خون شوند ، که گاهی منجر به بیماری های قلبی ، سکته یا حتی مرگ می شود. با کمک این علم می توان بسیاری از بیماری ها را در مراحل اولیه تشخیص داد و از پیشرفت آنها جلوگیری کرد. در ادامه به معرفی کامل رشته دندان پزشکی می پردازیم تا آخر با ما باشید.

 

امروزه ، رشته دندانپزشکی علمی سالم است که سلامت دندانها و حفره دهان و زیبایی بدن ، روح و بدن را به ارمغان می آورد. همچنین هنری است که باعث می شود لبهای لبخند زیباتر داشته باشند. با این حال ، برای درک بهتر هر نوع هنر ، به یک سری اطلاعات اساسی و دانش آگاهانه تر نیاز داریم تا بتوانیم در راه درست رویاها گام برداریم. بنابراین ، اگر شما از افرادی هستید که خواب دیروز و فردا را می بینید ، لطفا با ما بیشتر بخوانید من همچنین توصیه می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر موضوعات علوم تجربی ، به وب سایت حرف آخر مراجعه کنید.

 

مهارت های دندانپزشکی

مانند سایر رشته ها ، کار در رشته دندانپزشکی به مجموعه ای از خصوصیات شخصی و توانایی های شخصی نیاز دارد که عامل مهمی برای دستیابی به موفقیت بیشتر در نظر گرفته شده است. مهارت های مورد نیاز دندانپزشک شامل موارد زیر است:

 

به اخلاق و رفتار حرفه ای توجه کنید: اخلاق به ویژه برای افرادی که با سلامت روح و جسم سر و کار دارند بسیار مهم است. زیرا رضایت و وضعیت سلامتی بیمار بسیار مهم است.

مهارت های اجتماعی: دندانپزشکان باید بتوانند با صبر و حوصله با بیماران ارتباط برقرار کنند و علاوه بر ایجاد احساس آرامش ، می توانند بیماران را در کار بهتر همکاری دهند. این مهارت هنگام برخورد با کودکان و افراد مسن بسیار مهم است.

مهارت های زبانی: بسیاری از افراد جامعه بدون توجه به سن از درمان دهان ، دندان و مسکن می ترسند.کار دندانپزشک اطمینان خاطر به بیماران و برقراری ارتباط کلامی م effectiveثر با بیماران برای کاهش استرس و در نتیجه کاهش استرس است.

قدرت و سلامت جسمی: ​​دندانپزشکان ساعتها کار می کنند و یک حالت پایدار را حفظ می کنند. آنها به عضلات و استخوان های قوی در گردن و کمر نیاز دارند. کسانی که از نظر پا مشکلی ندارند می توانند بهتر عمل کنند.

سرعت عمل: بسیاری از بیماران و حتی افراد سالم توانایی باز کردن دهان را دارند. هنگام کار با کودکان ، افراد آسیب دیده و افراد کم تحمل ، دندانپزشکان باید علاوه بر کار با کیفیت بالا ، سرعت عمل را افزایش دهند.

سلیقه بالا: تقریباً در همه شرایط درمانی علاوه بر درمان ، علائمی مانند درد و ترمیم دندان و مشکلات لثه را نیز شامل می شود. در برخی از تخصص ها (مانند ارتودنسی ، جراحی فک ، صورت ، لثه و طراحی لبخند) توجه به زیبایی و هماهنگی ضروری است.

 

برخی از ویژگی‌های بهترین دندانپزشک ها

ضریب درس های مورد نیاز برای رشته دندانپزشکی

درس های دانشگاهی با همان ضریب مواد امتحان در یک زیر گروه قرار می گیرند. گروه آزمایشی علوم تجربی از 5 زیر گروه تشکیل شده است. همانطور که می دانید رشته هایی مانند پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در زیر گروه 1 قرار دارند. داوطلبانی که به یک رشته خاص علاقه مند هستند باید بدانند که رشته مورد نظر در کدام زیر گروه برای برنامه ریزی درس است. در واقع هرچه ضریب درس در یک زیر گروه بیشتر باشد ، اهمیت آن درس در رشته هایی که زیر گروه در آن قرار دارد بیشتر است. در جدول زیر ضریب دروس مورد نیاز رشته دندانپزشکی را برای شما آماده کرده ایم.

 

ضریب درس های رشته دندانپزشکی

همانطور که می بینید ، زیست شناسی بالاترین ضریب را دارد ، به این معنی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما اگر هدف شما قبولی در رشته دندانپزشکی است ، بهتر است اطلاعات دقیق و تکمیلی را از ردیف پذیرفته شدگان این رشته در سالهای گذشته کسب کنید. سپس می توانید برای مطالعه دروس و تمرکز روی نکات مهم و کلیدی با دقت برنامه ریزی کنید. برای این منظور می توانید مقاله مربوط به حداقل رتبه مورد نیاز برای پذیرش در دندانپزشکی را از این سایت بخوانید و دامنه اطلاعات خود را گسترش دهید.

در ادامه می توانید مقاله حداقل رتبه لازم برای قبولی در دندان پزشکی را کامل مطالعه کنید.

 

دانشگاه هایی که دندانپزشکی ارائه می دهند

رشته دندانپزشکی یکی از زیرمجموعه های کنکور علوم تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است. طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته دندانپزشکی روزانه در دانشگاه های دولتی و پردیس های خودگردان انجام می شود. البته در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش به دو روش انجام می شود. پذیرش در این رشته فقط به صورت امتحانی است و در رشته دندانپزشکی هیچ ورودی بدون کنکور وجود ندارد.

 

شاید این سوال ذهن شما را درمورد اینکه آیا امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه پیام نور ، یک دانشگاه علمی غیرانتفاعی و غیر انتفاعی دارد ، به خود مشغول کرده است. پاسخ شما منفی است ، زیرا همانطور که گفته شد ، پذیرش دندانپزشکی فقط در دانشگاه های روزانه ، پردیس های خودگردان و دانشگاه های آزاد امکان پذیر است.

 

اما در ادامه لیستی از 8 دانشگاه نمونه کشور که بر اساس رتبه بندی دانشگاه ها به عنوان بهترین ها انتخاب شده اند را آماده کرده ایم که می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

 

8 دانشگاه برتر کشور که دندانپزشکی ارائه می دهند

ظرفیت دانشگاههای ایران برای دندانپزشکی

ظرفیت دندانپزشکی کمتر از پزشکی است ، بنابراین به رتبه بندی بهتری نیاز دارد. پذیرش در رشته دندانپزشکی محلی است. از آنجا که ممکن است برخی از داوطلبان کنکور با این نوع انتخاب آشنایی نداشته باشند ، ابتدا به بحث در مورد معنی انتخاب منطقه محلی می پردازیم.

اگر بخواهیم آن را خیلی ساده بیان کنیم ، فرض کنید که استان های یزد ، چهارمحال و بختیاری و اصفهان طبق دفترچه انتخاب کنکور به عنوان یک منطقه در نظر گرفته شوند ، اگر ظرفیت این سه استان به حدی باشد که 60٪ از ظرفیت برای بومیان ، و اگر ظرفیت دانشگاه را 50 نفر در نظر بگیریم ، دانشگاه 30 نفر از این 50 نفر را از همان منطقه انتخاب می کند ، اما 40٪ باقی مانده ظرفیت از آن منطقه انتخاب نمی شود.

 

محبوب ترین تخصص های دندانپزشکی

از آنجا که در ایران تقاضا برای تخصص دندانپزشکی معمولاً بر اساس درآمد هر تخصص طبقه بندی می شود ، ما علاوه بر درآمد تقریبی هر یک ، لیستی از محبوب ترین تخصص های دندانپزشکی را نیز برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

 

ارتودنسی (درآمد حداقل 25 میلیون در ماه)

جراحی فک و صورت (درآمد حداقل 25 میلیون در ماه)

جراحی لثه (درآمد حداقل 20 میلیون در ماه)

دندان مصنوعی (حداقل درآمد 20 میلیون در ماه)

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی (حداقل درآمد 20 میلیون در ماه)

نتایجی که اظهار شده

دوستان عزیز در این مقاله سعی شده است تا رشته دندانپزشکی به صورت جامع و کامل معرفی شود. انتخاب رشته تحصیلی مناسب با توانایی ها ، تیپ شخصیتی ، استعدادها و. اولین و مهمترین گام در انتخاب رشته دانشگاهی است. بنابراین بسته به هدف خود ، باید آگاهانه تر درباره آینده خود تصمیم بگیرید. در طی این مقاله سعی کردم تمام موارد مورد نیاز عزیزان شما را برای آشنایی کامل با رشته دندانپزشکی بیان کنم. اما به خاطر داشته باشید که دندانپزشکی یک هنر است ، زیرا در دندانپزشکی ما در حال بازسازی و ترمیم عضوی مهم و حیاتی هستیم که یک نعمت خدادادی است و حفظ این نعمت دشوار است.

در ادامه می توانید مقاله رسیدن به دندان پزشکی را هم کامل مطالعه کنید.

 

درصد و رتبه قبولی برای دندانپزشکی چقدر باید باشد؟

با توجه به اینکه دندانپزشکی دومین رشته محبوب علوم تجربی است ، میانگین درصد باید بالای 70 باشد و رتبه قبولی باید زیر 1000 باشد. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

بهترین دانشگاه برای پذیرش دندانپزشکی در ایران کدام است؟

طبق رتبه بندی وزارت بهداشت ، دانشگاه شهید بهشتی تهران جزو برترین دانشگاه های پذیرنده رشته دندانپزشکی است اما برای کسب اطلاعات در مورد سایر دانشگاه های نمونه کشور ، به متن مقاله مراجعه کنید.

چند ترم در دندانپزشکی است؟

دندانپزشکی یک درس 6 ساله با 12 ترم است. اما این رشته به سه درس مجزا تقسیم می شود ، درس اول یک درس 2 ساله در علوم پایه و درس دوم یک درس کارآموزی 4 ساله است.

بهترین کشورها برای تحصیل کدامند؟

کشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلستان ، کانادا ، استرالیا ، آلمان ، اتریش ، اسپانیا ، فرانسه و سوئیس دارای اعتبار علمی بالایی در زمینه های پزشکی و دندانپزشکی هستند.

درآمد دندانپزشک چقدر است؟

یک دندانپزشک بسته به محل کار و تخصص خود می تواند ماهیانه بین 10 تا 30 میلیون دلار درآمد کسب کند.

  • ۰۰/۰۱/۱۴
  • حرف آخر منتظری

دندان پزشکی

رشته دندان پزشکی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی